تکنولوژی HDCVI PoC داهوا چیست؟

HDCVI PoC داهوا

تکنولوژی HDCVI PoC داهوا چیست؟

سیستم‌های نظارتی یا دوربین‌های مداربسته سریع‌ترین پیشرفت را در بین سایر سیستم‌های حفاظتی دارند. اما این پیشرفت از سمت و سوی کدام شرکت‌ها میاید؟ جواب به این سوال شاید سخت نباشد، و همگی این فناوری‌های نوین را نتیجه تلاش بسیاری از شرکتهای مطرح در زمینه سیستم‌های نظارتی می‌دانیم. دو کمپانی مطرح داهوا و هایک ویژن به تنهایی بیش از نیمی از این فناوری‌ها را به جهان معرفی می‌کنند. یکی از این فناوری‌ها PoC می‌باشد که پیش‌تر هایک‌ویژن در دوربینهای خود از آن استفاده کرده بود و امروز داهوا اقدام به معرفی تکنولوژی HDCVI PoC در محصولات جدید خود کرده است. PoC در واقع مخفف جمله Power on Coax میباشد، یعنی انتقال برق از طریق کابل کواکسیال شکل می‌گیرد.

اگر تا بحال اقدام به نصب دوربین مداربسته کرده باشید می‌دانید که برای راه‌اندازی یک دوربین مداربسته نیاز به یک کابل کواکس (جهت انتقال صدا و تصویر) و یک کابل برق (برای تامین برق دوربین) می‌باشد. اما در دوربین‌های دارای تکنولوژی PoC نیاز به کابل برق نیست و تصویر، صدا و برق تماما از طریق کابل کواکسیال دوربین انتقال داده می‌شود.

از این تکنولوژی در چه مناطقی می‌توان استفاده کرد؟ از HDCVI PoC هم مانند دوربینهای مداربسته HDCVI می‌توان در فروشگاه‌ها، اماکن فرهنگی، مسکونی، تجاری، ورزشگاه‌ها و مراکز صنعتی تا متراژ ۴۰۰ متر استفاده کرد. دوربین‌های مداربسته‌ای که در این روش استفاده می‌شود هم در مدلهای مختلف عرضه شده است. که شامل دوربین‌های مداربسته ۲ مگاپیکسل، ۴ مگاپیکسل و ۵ مگاپیکسل می‌باشد.

هزینه‌های دوربینهای PoC نسبت به معمولی چگونه است؟ فرض کنید برای یک مرکز صنعتی مانند کارخانه قصد نصب دوربین مداربسته را دارید. عموما مصرف کابل در این مراکز بالا بوده و استفاده از این تکنولوژی HDCVI PoC داهوا تا چه میزان باعث کاهش هزینه‌های شما می‌شود. به طور کلی اگر بخواهیم یک مقایسه در مورد هزینه ها داشته باشیم باید به موارد زیر توجه کنیم.

 • ۱۰ درصد هزینه بیشتر صرف خرید دوربین های PoC نسبت به دوربینهای معمولی می‌شود.
 • هزینه کابل کواکس در هر دو روش یکسان می‌باشد.
 • ۴۰ درصد هزینه کابل کشی جهت برق کاهش میابد
مشاهده مطلب  راهنمای عملکرد آیفون تصویری تکنما سری E

با مقایسه‌ی هزینه های بالا می‌توان دید که در صورتی که از دوربین های مداربسته HDCVI PoC در محل پروژه خود استفاده کنید، در نهایت حدود ۳۰% هزینه کمتری در قبال خرید کابل کرده اید که این رقم در مقایس های بالا مانند مراکز صنعتی، ورزشگاه ها و شهرک ها بسیار قابل توجه و با صرفه خواهد بود.

دوربین Poc داهوا

در آخر نیز لازم است تا در مورد مزایا و معایب استفاده از دوربین های HDCVI و HDCVI PoC  مورد بررسی قرار دهیم و مقایسه ای میان این دو تکنولوژی قدیم و جدید داشته باشیم

مزایا HDCVI PoC:

 • ولتاژ ثابت و پایدار
 • عدم قطعی تصویر
 • پایداری بیشتر در برابر اتصال کوتاه

معایب استفاده از HDCVI PoC:

 • هزینه بالاتر دوربین و دستگاه

با مقایسه این دوربینهای جدید داهوا می‌توان متوجه شد که استفاده از این دوربینها نسبت به سری دوربین های معمولی باعث پایداری در ولتاژ و جلوگیری از قطعی های ناشی از سوختن آداپتور و … می‌شود.

دوربین‌های مداربسته‌ای که از سوی کمپانی داهوا معرفی شده و به این تکنولوژی مجهز شده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. دستگاه‌های DH-XVR5000-4KL-X در دو مدل ۸ کانال و ۱۶ کانال
 2. دستگاه‌های DH-XVR5000 در سه مدل ۴ کانال، ۸ کانال و ۱۶ کانال
 3. سری دوربین‌های DH-HAC2241 POC
 4. سری دوربین‌های DH-HAC1500 POC
 5. سری دوربین‌های  DH-HAC1400 POC S2
 6. سری دوربین‌های DH-HAC1230
 7. سری دوربین‌های DH-HAC1200 POC S4

کلیه محصولات سری جدید داهوا در هز زمان که وارد کشور ایران شود توسط فروشگاه اینترنتی سکیوریتی کالا با نازلترین قیمت عرضه خواهد شد. پس برای اطلاع از قیمت دوربین POC و خرید دوربین POC ما را دنبال نمایید و اگر علاقه‌مند هستید تا در مورد تکنولوژی HDCVI PoC بیشتر بدانید ویدیو زیر را تماشا بفرمایید.

مشاهده مطلب  سیستم اطفا حریق توسط آب ( نوع تر و خشک!)

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها