نسل جدید دوربین‌های مداربسته هایکویژن مجهز به تکنولوژی PIR

دوربین مداربسته PIR

نسل جدید دوربین‌های مداربسته هایکویژن مجهز به تکنولوژی PIR

هایکویژن پیشرو در ارائه جدیدترین تکنولوژی‌ها در زمینه‌ی سیستم‌های نظارتی، اقدام به معرفی دوربین‌های سری جدید خود با نام TURBO HD 4.0 کرد که جالب‌ترین اتقاق در این دوربین‌ها مجهز شدن به سیستم دزدگیر یا PIR می‌باشد. کلمه‌ی PIR در دوربین مداربسته PIR از مخفف (Passive Infra-Red) تشکیل شده است  این مدل از دوربین ها با داشتن ۱۱ متر برد، همانند یک دزدگیر عمل میکند و توانایی تشخیص حرکت یک انسان را دارد.

این تکنولوژی در حال حاضر در انواع مدلهای دوربین مداربسته هایکویژن مانند دام، بولت و مکعبی قابل تهیه و استفاده می‌باشد. این حسگر می‌تواند هشدارهای کاذب را از طریق تمایز بین تشعشعات مادون‌قرمز یک انسان از دیگر اشیاء تشخیص دهد. بنابرین وقتی یک جسم بی‌جان حرکت می‌کند، آلارم وجود ندارد، اما وقتی حرکت بدن انسان را حس کند، آلارم راه‌اندازی می‌شود. پس از تشخیص حرکت و پخش آلارم، دوربین نور سفید رنگی را به عنوان یک سیگنال هشدار برای جلوگیری از مزاحم در محیط پخش می‌کند، این نور سفید رنگ که به صورت پالس نمایش داده می‌شود کار را برای مزاحم سخت میکند.

این دوربین‌ها همچنین به تکنولوژی Low Light مجهز هستند، بنابراین آن‌ها می‌توانند تصاویر با کیفیت بالا، حتی در سناریوهایی با روشنایی کم (تا ۰٫۰۰۵ لوکس) تولید کنند. استفاده از این دوربین ها در محیط هایی که عامل هزینه یکی از مهمترین فاکتورها محسوب می‌شود می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

کین یائو، معاون مرکز تجاری بین‌المللی Hikvision، گفت: ” ما دوربین‌های مداربسته ۴٫۰ Turbo HDرا فراتر از نیازهای مشتریان خود ارائه کرده ایم و از این بابت بسیار خوشحالیم. از این تکنولوژی می‌توان در حفاظت محیط مسکونی و تجاری خود به منظور تشخیص آتش‌سوزی نیز استفاده کرد که این عملکرد بخش وسیعی را شامل می‌شود مانند فرودگاه‌ها، بندرها، مرزها، مناطق صنعتی و فروشگاه های بزرگ.

مشاهده مطلب  خط تولید پنل آیفون تصویری الکتروپیک مدل رندا

در ویدیو زیر می‌توانید عملکرد این نوع دوربین را مشاهده کنید تا با این تکنولوژی دوربین مداربسته PIR بیشتر آشنا شوید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها