معرفی هارد ریفر شده و نحوه‌ی تشخیص آن از هارد اصلی

هارد ریفر شده

معرفی هارد ریفر شده و نحوه‌ی تشخیص آن از هارد اصلی

هارد ریفر شده یا ( refurbished hard) عبارتی بود که در بعد از انتشار مقاله دفعه قبل ما درباره کالاهای ریفربیشد بسیار پرسیده شده است. در این مقاله سعی در بررسی این موضوع داریم و می خواهیم موضوع هاردهای ریفر را برای شما توضیح دهیم. هنگامی که شما اقدام به خرید Refurbished Hard می کنید در بیشتر اوقات شرکت های سازنده کالاهایی که توسط کاربر دیگری استفاده شده است. این کالاها مجددا به شرکت سازنده بازگردانده شده است و بعد از تایید صحت کارکرد با عنوان «Recertified Product» یا «Certified Repaired» به بازار عرضه می شود. هارد ریفر اغلب با یک برچسب با کادر سبز رنگ ارائه می شود و ممکن است بر روی آن عبارات و توضیحاتی درباره ریفربیشد بودن آن ها وجود داشته باشد.

از کجا بفهمیم که هارد ریفر مجدد تعمیر شده است و از صحت کامل برخوردار است؟

در بسیاری از مواقع هنگامی که هارد ریفر را تحویل می گیرد، به احتمال زیاد آن ها هاردهایی هستند که توسط کاربران دیگر استفاده شده است، و کمتر اتفاق می افتد که هارد ریفر اصل و استفاده نشده ای را تحویل بگیرید. بسته به شرایط استفاده و بازگرداندن Refurbished Hard ممکن است که سلامت آن در شرایط متفاوتی باشد. در هاردهای ریفر یک گارانتی نود روزه وجود دارد و اگر از شرکت معتبری خرید کرده باشید ممکن است مدت این گارانتی برای هارد ریفر بیشتر از این مقدار هم باشد.

شرکت وسترن دیجیتال یکی از شرکتهایی است که آزادانه هارد ریفر را به عنوان یک محصول تبلیغ می کند. هارد ریفر ارائه شده در این برنامه فروش تا شش ماه گارانتی دارد. در طی این مدت گارانتی، اگر هاردها دچار مشکلی شوند، توسط شرکت تحویل گرفته شده و مجدد تعمیر شده و به مشتری تحویل می گردد. تمام هاردهای ریفر که توسط شرکت وسترن دیجیتال ارائه می شود، از تمام استانداردهای کیفی این شرکت عبور کرده اند و به همین خاطر از نظر کیفیت تفاوتی با محصولات اصلی ندارد. به صورت معمول این شرکت Refurbished Hard را با برچسب «Recertified» معرفی می کند این عبارت ممکن است به همراه تاریخ اعتبار سنجی و یا مدت انقضای این اعتبار سنجی باشد.

مشاهده مطلب  ویژگی‌های جدید دستگاه‌های XVR داهوا (قسمت اول)

در اینجا باید یک موضوع را اعلام کنم، هرگز هاردهای تعمیری را با هارد ریفر شده اشتباه نگیرید. ممکن است هاردهای دست دوم با عباراتی نظیر «تعمیر شده»، «دست دوم»، «در حد نو» و غیره توسط سایت هایی نظیر eBay ، دیوار و یا سایر سایت های مشابه به بازار عرضه شوند. این هاردها صرفا تعمیر شده و یا دست دوم هستند و هیچ استاندارد کیفی را نگذرانده اند. به همین خاطر توسط شرکت مادر مورد تایید نیستند. مشکل اساسی آن ها هم اتمام تاریخ گارانتی و یا عدم وجود قطعات یدکی در بازار است. اما کالاهای مثل هارد ریفر این خوبی را دارند که هم توسط شرکت مادر مجددا کیفیت سنجی شده اند و هم از گارانتی مدت دار برخوردار هستند. برخی از شرکت در ارائه کالاهای ریفربیشد (Refurbishing) مهارت خاصی دارند. آن ها ممکن است که قطعا مختلفی را از جمله فریور، قطعات داخلی، پوسته و موارد ظاهری را مجدد تعمیر و بازسازی کنند و کالا را حتی با لیبل کالای اصلی مجددا وارد بازار کنند. اگر Refurbished Hard شما توسط شرکت مادر و اصلی تهیه شده است، با خیال راحت آن را در مکان خود استفاده کنید، اما اگر از شرکت های زیرمجموعه و یا دیگر شرکت های تخصصی در این زمینه هارد ریفر را تامین می کنید زحمت زیادی برای یافتن جواب اصل بودن به خود ندهید.

آیا خرید هارد ریفر، کار عقلانی است؟ به نظر ما، بستگی به نوع مصرف هارد مورد نظر دارد. شما باید مواردی مثل هزینه، گارانتی و موارد فنی را بررسی کنید. اگر به دنبال گارانتی هستید هرگز به سراغ Refurbished Hard با برچسب OEM نروید. این هاردها از طرف شرکت مادر هیچ تضمین و گارانتی ندارد. اگر به دنبال کاهش هزینه هستید، هاردهای ریفر شده از شرکت های با برندهای ناشناخته تر می تواند گزینه خوبی باشد. موارد فنی نیز بسته به حجم، سرعت ذخیره سازی و سرعت تبادل اطلاعات دارد و نمی توانیم یک قالب خاص را برای آن بیان کنیم. به طول کلی اگر برای دستگاه DVR خود نیاز به هارد هستید و یا قصد نگهداری اطلاعات مهمی بر روی هارد دارید ترجیحا از این هاردها استفاده نکنید.

مشاهده مطلب  خط تولید پنل آیفون تصویری الکتروپیک مدل رندا

البته هزینه های Refurbished Hard فقط مختص به خود آن نیست. در هنگام خرید هارد ریفر باید مواردی مانند مدت زمان صرف شده برای بک آپ گیری، تعویض و همچنین مشکلاتی نظیر توقف کار را در نظر بگیرید.

به صورت کلی استفاده از هارد ریفر برای مواردی که ذخیره سازی رکن مهم کار محسوب نمی شود (مانند زمانی که اطلاعات باید صرفا بر روی یک هارد کش شده و سریعا به روز رسانی شوند مثل سیستم ها کش در سرورها) می تواند خوب باشد، اما اگر قصد ذخیره بلند مدت داده ها را دارید، برای مثال حفظ اطلاعات مالی مشتریان بانک، در این صورت از هارد های اصلی استفاده کنید.

به منظور خرید هارد اصلی میتوانید از طریق بخش فروشگاه اینترنتی سکیوریتی کالا اقدام نماید و در صورتی که نیاز به هارد ریفر شده دارید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل بفرمایید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها