آیفون تصویری آنالوگ یا دیجیتال بخریم؟
آیفون تصویری تکنما

آیفون تصویری آنالوگ یا دیجیتال بخریم؟

آیفون تصویری آنالوگ بخریم یا دیجیتال؟ سوالی که شاید برای بسیاری از افراد در زمان خرید پیش بیاید. اما تفاوت اصلی بین این دو چیست؟

بدون وارد شدن به بحث فنی میتوان حدس زد که آیفون های تصویری دیجیتال از لحاظ کیفیت و کارایی برتری محسوسی نسبت به آیفون های تصویری آنالوگ دارند و این فرضیه کاملا هم درست است.

استفاده از آیفون های تصویری آنالوگ در یک ساختمان با بیش از دو واحد باعث بوجود آمدن مشکلاتی خواهد شد که در ادامه به این مشکلات میپردازیم:

 1. در صورتی که فردی در واحد 1 تصویر را مشاهده کند و در همین حین شخصی زنگ واحد 2 را بزند زنگ واحد 1 نیز به صدا در خواهد آمد.
 2. در صورت مشاهده تصویر توسط چند واحد ، تصویر قطع خواهد شد ( سیگنال ضعیف و ضعیفتر می شود حتی با استفاده از سیمی با بهترین کیفیت ).
 3. به دلیل وجود یک خط صدا، صدای سیستم های آنالوگ ضعیف می باشند، بنابرین برای شنیدن صدای واحد شخصی که بیرون از ساختمان میباشد باید گوش خود را به پنل نزدیک کند که همین امر باعث مشاهده تصویری نامطلوب می شود.
 4. به دلیل وجود استفاده از تکنولوژی قدیم و استهلاک بالای این فطعات به مرور زمان مشکلات زیادی را برای مصرف کننده از قبیل خود به خود زنگ زدن و عدم پخش صدای زنگ و … بوجود می آورد.
 5. به دلیل استفاده از سوئیچر نیاز به کابل کشی مجزا برای هر گوشی میباشد که همین امر باعث افزایش مصرف کابل در ساختمان تا 4 برابر می شود.
 6. به دلیل استفاده از سیم زنگ به تعداد واحدهای ساختمان، شاسی زنگ نیاز دارد که باید شاسی زنگ در کنار پنل اصلی نصب شود.
مشاهده مطلب  راهنمای استفاده از گارانتی محصولات تابا الکترونیک

لازم به ذکر است آیفون های تصویری موجود در ایران عموما از این تکنولوژی قدیمی بهره میبرند که خواه یا ناخواه افزادی که از این نوع آیفون های آنالوگ استفاده میکنند

به این مشکلات برخورده اند. برخی از این شرکت هایی که از این سیستم آنالوگ برای آیفون های خود استفاده میکنند عبارتند از:

اما در صورت استفاده از آیفون تصویری با سیستم دیجیتال، علاوه بر عدم مشاهده معایب فوق، شاهد مزایای زیر خواهیم بود.

 1. به دلیل حذف سیم زنگ در آیفون های تصویری دیجیتال ، امکان تداخل زنگ از بین می رود.
 2. به دلیل حذف سیم زنگ، امکان نصب 256 عدد گوشی تنها با استفاده از 7 رشته سیم مشترک به یک پنل وجود دارد.
 3. به دلیل داشتن 2 خط صدا در سیم کشی، کیفیت بالایی در وضوح و شدت صدا وجود دارد که باعث می شود هنگام استفاده از پنل با فاصله مناسب مکالمه را برقرار و تصویر خوبی را هم مشاهده کرد.
 4. در این سیستم این امکان وجود دارد که در یک لحظه تمامی گوشیها با کیفیت مناسب و بدون افت از دوربین پنل استفاده نمایند و تصویر را تمام واحد ها مشاهده کنند.
 5. به دلیل دیجیتالی بودن نیازی به سیم کشی مجزا برای هر گوشی نیست، که باعث صرفه جوئی در کابل کشی تا میزان 60 درصد می شود.
 6. به دلیل حذف سیم زنگ در سیستمهای دیجیتالی، نیازی به پنل های شاسی زنگ در کنار پنل اصلی نیست و فقط فضایی به ابعاد یک پنل کدینگ در محوطه درب ورودی ساختمان اشغال می گردد .
مشاهده مطلب  پشتیبانی از تشخیص حرکت انسان در نسخه جدید فریم ور هایک ویژن !

در حال حاضر در ایران تنها آیفون تصویری تکنما از سیستم دیجیتال استفاده میکند که بهترین گزینه برای ساختمان های با تعداد واحد های بالا می باشد.

در این نوع ساختمان ها درصورت استفاده از آیفون تصویری تکنما علاوه بر کاهش چشمگیر سیم کشی در ساختمان و کاهش هزینه بسیار، در هنگام نصب یک پنل کدینگ نیازی به هیچ قطعه اضافی مانند سوئیچر و یا دیکدر نیست. بنابرین پیشنهاد ما در ساختمان های با بیش از 2 واحد، استفاده از آیفون تصویری تکنما می باشد.

نظر خود را بنویسید