مقایسه قدرت بزرگنمایی دوربین‌های اسپید دام داهوا

قدرت بزرگنمایی دوربین‌های اسپید دام داهوا

مقایسه قدرت بزرگنمایی دوربین‌های اسپید دام داهوا

زوم یا بزرگنمایی در دوربین های مداربسته اسپید دام در دو نوع زوم اپتیکال (Optical Zoom) و زوم دیجیتال (Digital Zoom) صورت میگیرد. زوم اپتیکال در دوربین‌های مداربسته با تغییر فاصله کانونی لنز دوربین مداربسته انجام میگیرد، هر چقدر این فاصله بیشتر باشد بزرگ‌نمایی یا زوم تصویر بیشتر می‌شود. با استفاده از سیستم لنز این زوم صورت می‌گیرد و اختلاف بزرگنمایی بین حداقل و حداکثر فاصله کانونی مشخص می‌شود.

اما سوال اصلی اینجاست که عملکرد لنزهای زوم دوربین مداربسته به چه صورت است؟

در این نوع از لنزهای دوربین مداربسته امکان زوم کردن از طریق قرار دادن یک موتور در لنز آن فراهم می‌شود. لنز آنها دارای زوم اپتیکال بوده و تنها امکان زوم در یک جهت را دارا هستند.
واحد اندازه گیری میزان زوم در دوربین های مداربسته زوم چیست؟

زوم اپتیکال دوربین مداربسته

زوم دوربینهای مداربسته را با واحد X تعیین می‌کنند، هر چقدر قدرت X دوربین بالاتر باشد میزان بزرگنمایی آن بیشتر است. بعنوان مثال دوربین با قدرت ۴X تصویر را ۴ برابر میکند.

عملکرد لنز زوم و لنز وریفوکال:

در این نوع از لنزها امکان تغییر فاصله کانونی وجود دارد, در لنز وریفوکال این تغییر فاصله کانونی به صورت دستی توسط نصاب دوربین مداربسته صورت می‌گیرد, بطوریکه نصاب با دست لنز را چرخانده و در زاویه مناسبی آن را تنظیم می‌نماید. پس از تنظیم فاصله کانونی فوکوس دوربین مداربسته نیز مجددا تنظیم میگردد.
عملکرد در لنزهای زوم دوربین های مداربسته به صورت خودکار انجام می‌شود. در واقع دستور انجام زوم صادر شده و لنز فاصله کانونی خود را با توجه به میزان افزایش می دهد و معمولا در لنزهای زوم, فوکوس لنز پس از تغییر فاصله کانونی به صورت خودکار تنظیم می‌شوند.

مشاهده مطلب  معرفی دوربین مداربسته داهوا HAC-HFW1200T-A

کاربرد دوربین‌های دوربین مداربسته با قدرت زوم بالا:

استفاده از دوربینهای مداربسته با زوم بالا اگرچه در مجتمع‌های مسکونی و تجاری به ندرت استفاده می‌شود اما کاربرد زیادی در مناطق صنعتی، حفاظت شده و کنترل ترافیک و تردد دارد. قدرت زوم بالای این دوربین‌ها به اپراتور این قابلیت را می‌دهد که مساحت وسیعی را تحت پوشش خود قرار دهد. در ادامه با مشاهده ویدیو مقایسه قدرت بزرگنمایی دوربین‌های اسپید دام داهوا خواهید دید.

 

مقایسه قدرت بزرگنمایی دوربین‌های اسپید دام داهوا:

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها